فیلتر اعمال شده:

برند
مشاهده بیشتر مشاهده کمتر
جنسیت
رده سنی
کشور تولید کننده
قیمت
تومان تومان
جستجو پیشرفته

خرید سایه چشم

همه چیز درمورد سایه چشم

یکی از ترفندهای مهم در آرایش چشم که تاثیرگذاری بسیار بالایی دارد استفاده از سایه چشم است. با استفاده از آن می توان چشم را شاداب، خسته، کشیده یا حتی کوچک و درشت نشان داد، بنابر این تاثیر بالای آن غیرقابل انکار است.

استفاده از سایه چشم زمان بسیار کمی می خواهد اما پیچیده نیست و افراد مبتدی نیز می توانند از زیبایی های آن بهره ببرند. محل قرارگیری آن بر روی پلک ها و زیر ابرو می باشد.

 

سایه چشم

سایه چشم از چه موادی تشکیل شده است؟

 مواد تشکیل دهنده آن عبارتند از: رنگدانه ها، مواد نگهدارنده، سیلیکات منیزیم، خرده های سنگ طلق

لازم به ذکر است که در سایه ها بیشتر از سیلیکات منیزیم استفاده می کنند.

انواع سایه چشم:

انواع سایه عبارتند از:

سایه چشم پودری: رایج ترین نوع سایه می باشد که برای افراد مبتدی بهترین گزینه است. این سایه معمولا به صورت تک پیگمنت، پالت فشرده دو تایی یا چهارتایی در بازار وجود دارد. البته سایه چشم پودری به دو شکل مات که برای استفاده در روز و اکلیلی که برای استفاده در شب و مهمانی ها به کار می رود، وجود دارد.

سایه چشم کرمی: برق این سایه بسیار بالا است و برای افرادی که طرفدار تنوع هستند گزینه مناسبی می باشد. البته افرادی که پوست چرب دارند بهتر است به سمت این نوع سایه نروند، این سایه ها در ظرف های کوچک به صورت تک رنگ به فروش می رسند و اگر دوست داشته باشید می توانید چند رنگ آن را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس استفاده کنید. برای استفاده از این نوع سایه قلم موهایی که سرهای کمی بزرگ دارند پیشنهاد می شود.

سایه چشم مایع: این سایه نیز می تواند برای افراد مبتدی گزینه ای مناسب باشد. بسته بندی آن به شکل رژهای مایع می باشد و دارای رنگ های فراوانی است و به صورت تکی عرضه می شود.

 

انواع سایه چشم

سایه چشم پودری شل: دقت داشته باشید که استفاده از این سایه ها بسیار سخت می باشد و تنها برای افرادی که در آرایش تخصص بالایی دارند می تواند کاربرد داشته باشد. پودر این سایه از یکدیگر جدا است و کمی کار با آن سخت است. قبل از استفاده از آن بهتر است از کمی پرایمر استفاده کنید و سپس براشی که به سایه آغشته شده است را به صورت ضربه ای به پلک بزنید. برای اینکه سایه به زیبایی بر روی پلک شما بنشیند بهتر است براش را کمی خیس کنید سپس به سایه بزنید.

سایه چشم مدادی: آرایش با نوع مدادی سایه بسیار راحت است و دوام آن بسیار بالاست و برای استفاده در آرایش روزانه گزینه بسیار مناسبی می باشد.

سایه چشم پخته شده: مزیتی که این نوع سایه دارد این است که به راحتی با یکدیگر ترکیب می شوند و برای این که این سایه را با شدت رنگ بالا استفاده کنید می تواند قلم مو را مرطوب کنید و اگر شدت رنگ کمتری می خواهید می توانید از قلم موی خشک استفاده کنید.

برند های پرفروش سایه چشم :

 •  آر تی اس RTS
 • الن تریسی Ellen Tracy
 • اوریفلیم Oriflame
 • این لی Inlay
 • دو دو گرل DoDo Girl
 • شون schon
 • مای my
 • مپ بیوت Map Beaute
 • مک MAC
 • پرشین گرل Persian Girl
 • کالیستا Calista
 • کنویس kenvis

خلاصه:

یکی از ترفندهای مهم در آرایش چشم که تاثیرگذاری بسیار بالایی دارد استفاده از سایه چشم است. با استفاده از آن می توان چشم را شاداب، خسته، کشیده یا حتی کوچک و درشت نشان داد، بنابر این تاثیر بالای آن غیرقابل انکار است. استفاده از سایه چشم زمان بسیار کمی می خواهد اما پیچیده نیست و افراد مبتدی نیز می توانند از زیبایی های آن بهره ببرند.

مشاهده بیشتر

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورورد / ثبت نام