فیلتر کن با

برند
جنسیت
رده سنی
نوع پوست
کارکرد برای پوست
نوع مو
کارکرد برای مو
مقدار
اسانس مشابه
SPF
قیمت
تومان تومان
فیلتر کردن محصولات
برگشت به آرایش چشم

سایه چشم

قیمت و خرید سایه چشم

سایه چشم

همه چیز درمورد سایه چشم

یکی از ترفندهای مهم در آرایش چشم که تاثیرگذاری بسیار بالایی دارد استفاده از سایه چشم است. با استفاده از آن می توان چشم را شاداب، خسته، کشیده یا حتی کوچک و درشت نشان داد، بنابر این تاثیر بالای آن غیرقابل انکار است.

استفاده از سایه چشم زمان بسیار کمی می خواهد اما پیچیده نیست و افراد مبتدی نیز می توانند از زیبایی های آن بهره ببرند. محل قرارگیری آن بر روی پلک ها و زیر ابرو می باشد.

 

سایه چشم

سایه چشم از چه موادی تشکیل شده است؟

 مواد تشکیل دهنده آن عبارتند از: رنگدانه ها، مواد نگهدارنده، سیلیکات منیزیم، خرده های سنگ طلق

لازم به ذکر است که در سایه ها بیشتر از سیلیکات منیزیم استفاده می کنند.

انواع سایه چشم:

انواع سایه عبارتند از:

سایه چشم پودری: رایج ترین نوع سایه می باشد که برای افراد مبتدی بهترین گزینه است. این سایه معمولا به صورت تک پیگمنت، پالت فشرده دو تایی یا چهارتایی در بازار وجود دارد. البته سایه چشم پودری به دو شکل مات که برای استفاده در روز و اکلیلی که برای استفاده در شب و مهمانی ها به کار می رود، وجود دارد.

سایه چشم کرمی: برق این سایه بسیار بالا است و برای افرادی که طرفدار تنوع هستند گزینه مناسبی می باشد. البته افرادی که پوست چرب دارند بهتر است به سمت این نوع سایه نروند، این سایه ها در ظرف های کوچک به صورت تک رنگ به فروش می رسند و اگر دوست داشته باشید می توانید چند رنگ آن را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس استفاده کنید. برای استفاده از این نوع سایه قلم موهایی که سرهای کمی بزرگ دارند پیشنهاد می شود.

سایه چشم مایع: این سایه نیز می تواند برای افراد مبتدی گزینه ای مناسب باشد. بسته بندی آن به شکل رژهای مایع می باشد و دارای رنگ های فراوانی است و به صورت تکی عرضه می شود.

 

انواع سایه چشم

سایه چشم پودری شل: دقت داشته باشید که استفاده از این سایه ها بسیار سخت می باشد و تنها برای افرادی که در آرایش تخصص بالایی دارند می تواند کاربرد داشته باشد. پودر این سایه از یکدیگر جدا است و کمی کار با آن سخت است. قبل از استفاده از آن بهتر است از کمی پرایمر استفاده کنید و سپس براشی که به سایه آغشته شده است را به صورت ضربه ای به پلک بزنید. برای اینکه سایه به زیبایی بر روی پلک شما بنشیند بهتر است براش را کمی خیس کنید سپس به سایه بزنید.

سایه چشم مدادی: آرایش با نوع مدادی سایه بسیار راحت است و دوام آن بسیار بالاست و برای استفاده در آرایش روزانه گزینه بسیار مناسبی می باشد.

سایه چشم پخته شده: مزیتی که این نوع سایه دارد این است که به راحتی با یکدیگر ترکیب می شوند و برای این که این سایه را با شدت رنگ بالا استفاده کنید می تواند قلم مو را مرطوب کنید و اگر شدت رنگ کمتری می خواهید می توانید از قلم موی خشک استفاده کنید.

برند های پرفروش سایه چشم :

 •  آر تی اس RTS
 • الن تریسی Ellen Tracy
 • اوریفلیم Oriflame
 • این لی Inlay
 • دو دو گرل DoDo Girl
 • شون schon
 • مای my
 • مپ بیوت Map Beaute
 • مک MAC
 • پرشین گرل Persian Girl
 • کالیستا Calista
 • کنویس kenvis

خلاصه:

یکی از ترفندهای مهم در آرایش چشم که تاثیرگذاری بسیار بالایی دارد استفاده از سایه چشم است. با استفاده از آن می توان چشم را شاداب، خسته، کشیده یا حتی کوچک و درشت نشان داد، بنابر این تاثیر بالای آن غیرقابل انکار است. استفاده از سایه چشم زمان بسیار کمی می خواهد اما پیچیده نیست و افراد مبتدی نیز می توانند از زیبایی های آن بهره ببرند.

سایه چشم فلورمار پالت سایه رولوشن پالت سایه دودوگرل مشاهده بیشترمشاهده کمتر
سایه چشم چیست ؟

یکی از لوازم آرایشی مورد استفاده برای روی پلک ها و زیر است. چروک اطراف چشم ها در پیری چهره تأثیر زیادی دارند. با استفاده از سایه چروک ها و پیری چشم پوشش داده می شوند. 

مواد تشکیل دهنده سایه چشم چیست ؟

سایه از سیلیکات منیزیم (talc)، خرده های سنگ طلق ، mica، sericite، magnesium stearate، رنگ‌دانه ها و مواد نگه‌دارنده تشکیل شده است.

انواع سایه چیست ؟

سایه با توجه به کاربری های مختلف بصورت پودری، کرمی و مایع، مات و شاین در بازار موجود می باشد.

چگونه سایه بزنیم ؟

سایه را از گوشه خارجی چشم به سمت بالا و بیرون امتداد دهیم، چشم ها درشت و کشیده تر می شوند.

برای چشم های قهوه ایی چه رنگ سایه ایی مناسب است ؟

رنگ های سبز، آبی، خاکستری و بنفش تیره برای چشم های قهوه ای بسیار جذاب هستند.

قبل از سایه زدن چه باید کرد ؟

ابتدا از کرم بر روی پلک ها استفاده می شود تا روی پلک کاملا صاف و مرتب شود، از سایه تیره برای گوشه های خارجی پلک و از سایه های روشن برای گوشه های داخلی پلک استفاده می شود.

فهرست