فیلتر کن با

برند
جنسیت
رده سنی
نوع پوست
کارکرد برای پوست
مقدار
اسانس مشابه
SPF
قیمت
تومان تومان
فیلتر کردن محصولات
برگشت به پاک کننده های آرایشی

تونر صورت

قیمت و خرید تونر صورت

تونر صورت

تونر در اصطلاح به معنای پاک کننده و حلال می باشد. درمحیط آلوده استفاده از تونر برای هر شخص لازم و ضروری می باشد.

از عملکرد تونرپاک کردن پوست از هر آنچه اضافه بر روی پوست قرار دارد.پوست را به صورت متعادل و مرطوب نگه می دارد.برای پوست هایی که مستعد جوش هستند و منافذ بازبر روی پوست دارند  و زیاد از مواد آرایشی استفاده می کنند.

تونر صورت یکی از محصولات پرطرفدار در روتین مراقبت از پوست صورت است. این محصول از ترکیبات مرطوب‌کننده، ضد التهاب و تسکین‌دهنده تشکیل شده است و باعث تعادل و تقویت پوست صورت می‌شود. تونر صورت برای پاکسازی عمقی پوست، تنظیم pH آن، بهبود بافت پوست و آماده‌سازی آن برای مراقبت بعدی استفاده می‌شود. استفاده از تونر صورت به پوست شما احساس تازگی، نرمی و شفافیت می‌بخشد و به حفظ جوانی و زیبایی آن کمک می‌کند.

از فواید استفاده از تونر:

قدم مهم برای داشتن یک رژیم درست از پوست استفاده  از تونر شستشوی صورت می باشد.گاها تنها مشکل مشکل پوست درست شسته نشدن هست. اگر مشکل همین باشد با استفاده از تونر تغییر و بهبود پوستصورتتان رو به سرعت احساس خواهید کرد.

از فواید استفاده از تونر می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • با استفاده از تونر پوست تمیز می شود
  • پوست مرطوب و متعادل می گردد
  • منافذ باز پوست به مرور بسسته می شود
  • PH پوست را تنظیم می کند
  • با ایجاد لایه ی محافظتی از پوست شما  در برابر ناخالصی ها مراقبت می کند
  • آبرسانی در سطح پوست را ایجاد نموده و پوست صورت شما را شفاف نگه میدارد

انواع تونر صورت:

الف) تونر صورت ملایم و آرامش‌بخش

ب) تونر صورت ضد التهاب

ج) تونر صورت ضد چروک

د) تونر صورت ضد آکنه

ه) تونر صورت روشن‌کننده

و) تونر صورت مرطوب‌کننده

مواد تشکیل دهنده در تونر:

تونر های شستشو درانواع و اقسام مختلف در بازار موجود می باشند. برخی به صورت ژل و سرم و برخی محلول موجود می باشند.

تونر بر اساس گلیکول:

این تونر ها تشکیل شده از آب و گلیسیرن و عصاره معطر مرکبات و گل ها می باشند.استفاده از این تونر ها در ابتدا باعث شفافیت می شود ولی در ادامه اسانس معطر باعث حساسیت و التهابات پوستی می گردد.در صورتی که انتخاب شما استفاده از این تونر ها می باشد می بایست در مصرشان حد تعادل رو به کار ببرید.

تونر بر اساس الکل:

استفاده از این تونرها که بر پایه ی الکل هستند به مرور ایجاد تیرگی و باقی ماندن تیرگی و جای جوش در صورت می گردد. چراکه الکل ساخت کلاژن را تضعیف می کند و توانایی ترمیم رو هم از بین می برد.پس بهتر است از استفاده این تونر اجتناب کنید. 

تونر بر اساس آب:

این تونر که مورد پسند بسیاری از مصرف کنندگان است زیرا پایه این تونر بی ضرر بوده و توسط موادی چون ترمیم کننده ها و آنتی اکسیدان ها و تشکیل دهندههای سلولی غنی سازی شده است.پس بهترین گزینه تونر بر پایه ی آب می باشد.

نکاتی که می بایست در استفاده از تونر ها رعایت نمود:

  • زمان مصرف تونر

بهترین زمان برای مصرف تونر ها جهت شستشوی پوست صورت فاصله بین پاک کننده و مرطوب کننده هست. بعد از اینکه پوستتان را با ژل شستشو تمیز کردید پوست مواد مورد نیاز از جمله آنتی اکسیدان ها، گلیسیرن و اسیدهای چرب  رو از دست می دهد و در معرض خطر جدی قرار می گیرد.در این زمان استفاده از تونر احساس می شود.

  • مراحل مرحله به مرحله تونر:

ابتدا صورت خودر را با یک پاک کننده به آرامی ماساژ می دهیم تا آلودگی ها از یوست جدا گردد و در ادامه به کمک آب ولرم پوستمان را می شوییم و در مرحله آخر آب سرد به پوست می زنیم تا جریان خون  زیر پوست تقویت گرددو در نهایت با حوله ایی تمیز صورت را خشک می کنیم.تونر را روی پد پنبه ایی ریخته و نباید پد خیس بشود.پد را به آرامی به صورت و گردن خود بکشید، تونر آلودگی های باقی مانده از استفاده پاک کننده ها را از بین می برد و به خوبی تمیز می کند.پس یک دقیقه صبر تونر خشک شده وبا ایجاد لایه محافظتی رطوبت پوستتان رو هم حفظ می کند در ادامه از کرم مرطوب کننده استفاده می کنیم .

از تونر های شستشو در روز جهت پاکسازی پوست دوبار یک بار در صبح و یک بار در شب  استفاده گردد. استفاده تونر در صیح به حذف چربی های تولید شده  در طول شب گذشته و  به تعادل PH پوستتان کمک می کند. و در استفاده شب با حذف مواد اضافی بر روی پوست و چربی های اضافی کمک می کند.اگر پوستتان با دوبار استفاده خشک می شود تنها یک بار در روز استفاده گردد چراکه مصرف بیش از اندازه از تونر هم پوست را خشک می کند.

مرحله اول: شستشوی پوست صورت

ابتدار صورت خودر را با آب نسبتا ولرم مرطوب می نماییم . آب گرم و داغ به مرور پوست را خشک می کند.

مرحله دوم: پاک کننده مناسب پوست

با انتخاب پاک کننده مناسب پوست  مقداری از پاک کننده را روی پوست قرار می دهیم و با انگشتان به آرامی و دایره وتر بر روی پوست حرکت می دهیم تا تمام پوست آغشته شود بعد از 30 ثانیه که کار را ادامه دادیم  سپس پوست را با آب گرم می شوییم.

مرحله  سوم: خشک کردن پوست

بعد از شتن پوست با حوله تمسز پوست را خشک نمودهو پوست را با مالش شدید آسیب نزنید و در صورت استفاده از حوله کثیف گرد و غبار و باکتری از حوله به پوست منتقل می گردد.

مرحله  چهارم: استفاده از تونر 

پد پنبه ایی را از تونر آغشته نموده و سپس به آرامی بر روی تمام قسمت های صورت می کشیم. از استفاده تونر در اطراف چشم و لب خودداری کنید.

مرحله پنجم: مرطوب نمودن پوست

در مرحله ی نهایی از فرآیند شستشو می بایست با استفاده از مرطوب کننده استفاده نمود.مقداری مرطوب کننده با استفاده از انگشتان دست بر روی تمامی قسمت های پوست پخش می کنیم. در انتخاب مرطوب کننده مناسب با نوع پوست خود دقت نمایید.

فواید استفاده از تونر: 

استفاده از تونر موجب تمیزی پوست شده و به مرور پوست را شاداب و منافذ باز پوست را بسته می کند.با استفاده از تونر PHپوست نیز تنظیم می گردد و پوست را برای اقدامات مراقبتی بعدی آماده می کند.

ایجاد لایه ی محافظتی

با استفاده از تونر منافذ باز و فواصل بین سلول ها پر می شود و در نتیجه آلودگی ها جایی برای وارد شدن به پوست باقی نمی ماند. با ایجاد لایه ی محافظتی  مواد مضری که در پوست باقی ماندن رو از بین می برد و مواد معدنی و موادی که برای پوست مفید هستند  را به آن می رساند.

مواردی که باید درانتخاب یک تونر رعایت نمود

تونر مورد استفاده می بایست حاوی موادی باشد که برای نوع پوست شما مناسب می باشد .

پوست افراد به چهار دسته  اصلی تقسیم می شود:

پوست های خشک  که خشکی های تکه ایی روی سطح پوست اشان ایجاد می شود و رطوبت را به سختی در خود حفظ می کنند.

پوست های نرمال که بافتی نرم دارند و آکنه و جوش بر روی سطحشان وجود ندارد و ازنوع پوست های نرمال می باشند.

پوست های چرب که همیشه براق به نظر می رسد و چربی اضافی تولید می کند و منافذ پوست باز دارند. 

پوست های ترکیبی که بعضی از قسمت های آن چرب و قسمت هایی از پوست خشک می باشد.

تونر ها در سه نوع مختلف موجود می باشند که مواد مخصوص برای این چهار نوع پوست دارا می باشند و شامل تونیک ها و استرینجت ها و براکر ها می باشد.

مواد موجود در این تونرها:

گلاب با خاصیت لطافت دهی پوست و گلیسرول که با خاصیت رطوبت  دهی به پوست از کاهش رطوبت جلوگیری می کند و از پوست در برابر عوامل محیطی مراقبت می کند. ویتامین E که اکسیدان قوی برای پوست به شمار می آید موجب رطوبت پوست می شود و پوست رت در برابر مواد مضر اشعه UV محافظت می کند.

روش خرید تونر صورت:

برای خرید تونر صورت می‌توانید به فروشگاه آنلاین زیباما مراجعه کنید. زیباما یکی از بهترین فروشگاه‌های آنلاین در ایران است که انواع محصولات مراقبت از پوست و زیبایی را عرضه می‌کند. برای خرید تونر صورت، وارد وبسایت زیباما شده و نام محصول را در قسمت جستجو جستجو کنید. سپس با مشاهده نتایج، تونر صورت مورد نظر را انتخاب کرده و به سبد خرید اضافه کنید. قیمت تونر صورت در زیباما بسته به مارک و وزن محصول متفاوت است. جهت اطلاعات دقیقتر درباره قیمت و شرایط خرید، به بخش مربوطه در وبسایت زیباما مراجعه کنید.

با خرید تونر صورت از زیباما، می‌توانید به راحتی و سرعت بالا محصول مورد نظر خود را دریافت کنید. تونر صورت به پوست شما نرمی، شفافیت و سلامتی می‌بخشد و به حفظ زیبایی و جوانی پوست کمک می‌کند. استفاده منظم از تونر صورت به روزهای آینده به پوست صورت شما زیبایی و درخشندگی خواهد بخشید.

تونر ویتالیر تونر عارضی تونر بیتروی تونر صورت گارنیر تونر صورت فارماسی تونر صورت نوتروژینا تونر صورت سیمپل تونر صورت لورال تونر صورت فاربن تونر صورت بایوآکوا تونر صورت سینره تونر صورت آون avon تونر صورت کلینیک مشاهده بیشترمشاهده کمتر
استفاده از تونر صورت برای چه پوستی توصیه می‌شود؟

تونر مختص افراد خاصی نیست و با توجه به هر نوع پوست قابل تهیه است. همه افراد بهتر است تونر را در لیست لوازم آرایشی ضروری خود قرار دهند، ولی برای پوست‌هایی که همیشه چرب و روغنی به نظر می‌رسند، استفاده از تونر باید در برنامه بهداشت فردی روزانه قرار گیرد تا چربی بیش از حد و مزاحم پوست را از بین ببرد.

آیا تونر باعث تمیز شدن پوست میشود؟

ذرات گرد و غبار و آلاینده‌های موجود در هوا در میان منافذ پوست صورت نفوذ می‌کنند و حتی با شستشوی صورت هم از بین نمی‌روند. تونر به این منافذ وارد شده و این آلودگی‌ها را خارج کند. کرم پودر، پنکک و دیگر لوازم آرایشی هم از ذراتی هستند که باید از روی سلول‌های پوست جمع‌آوری شوند تا به تنفس بیشتر آنها کمک کند.

آیا تونر باعث شفافیت پوست میشود؟

تونر صورت به علت اینکه ذرات ریز آلوده کننده را از درون منافذ پاک می‌کند، باعث شفاف شدن پوست می‌شود. زمانی که از تونر بر روی پوست صورت استفاده می‌کنید، چربی‌های ترشح شده از منافذ باز پوست هم از بین می‌رود، منافذ جمع‌تر می‌شوند.

آیا تونر ها باعث آبرسانی به پوست میشود ؟

تونرها آبرسان پوست هستند، موجب به دام افتادن رطوبت می‌شوند و در نهایت به عنوان یک لایه محافظ در برابر ذرات آلوده‌کننده و گرد و غبار هوا از پوست شما محافظت می‌کنند.

آیا تونر به بسته شدن منافذ پوستی کمک میکند؟

اگر به سراغ بهترین کرم برای بستن منافذ پوست هم بروید، به اندازه تونر باعث بسته و یا کوچک شدن منافذ پوستی نمی‌شود. تونر با این کار، نفوذ آلودگی و ذرات ناخالص را کاهش می‌دهد. کلر و مواد معدنی موجود در آب سیر را هم از بین برده و پوست را محافظت می‌کند.

فهرست