فیلتر کن با

برند
جنسیت
رده سنی
نوع پوست
کارکرد برای پوست
مقدار
SPF
قیمت
تومان تومان
فیلتر کردن محصولات
برگشت به آرایش صورت

کرم CC و BB و DD

قیمت و خرید کرم CC و BB و DD

کرم CC و BB و DD

کرم BB و آنچه باید در مورد آن بدانید

همه شما ممکن است هنگامی که به فروشگاه ها مراجعه می کنید متوجه این مسئله شده باشید که بعضی از کرم ها با اسامی مختلف وجود دارند اما کاربرد هر یک از این کرم ها که بر اساس حروف الفبا نامگذاری شده اند چیست؟ با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب با این دسته بندی از کرم ها بهتر آشنا شوید و تفاوت آنها را با یکدیگر به خوبی بدانید.

کرم BB:

این کرم نقش مراقبت از پوست را دارد، پوشانندگی بالایی دارد و دارای SPF  و آنتی اکسیدان می باشد. کرم BB مخفف شده Blemish Balm می باشد. کرم BB بسیار سبک می باشد ولی در مقایسه با مرطوب کننده ها کمی سنگینتر می باشند. البته ممکن است به دلیل وجود SPF در این کرم با خود فکر کنید که هنگام استفاده از آن دیگر نیازی به ضدآفتاب نیست اما لازم به ذکر است که این تصوری غلط است و برای این که از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید شما حتما باید از ضدآفتاب استفاده کنید. کرم بی بی در واقع ترکیب کرم مرطوب کننده و پرایمر و ضد آفتاب و کرم پودر هستش که میتونه آرایش رو راحت تر بکنه براتون.

کرم CC:

این کرم از کرم های BB پیشرفته تر می باشد و کار آن اصلاح رنگ است. کرم CC مخفف شده Color Correction می باشد، از این کرم جهت رفع قرمزی و یا زردی پوست استفاده می کنند و کرم CC بسیار سبک تر از کرم BB می باشد و هنگامی که بر روی پوست قرار می گیرد حس سبکی و نرمی و طراوت را به پوست می بخشد. میزان SPF در این کرم بالا است. از دیگر خواص این کرم روشن کننده پوست و ضد پیری و ضد چین و چروک می باشد. تفاوت کرم بی بی و سی سی در کاراییشونه که کرم بی بی بیشتر رطوبت رسانه و باعث دفع اشعه های خورشید میشه ولی کرم های سی سی بیشتر برای یکسان کردن رنگ پوست استفاده میشه ولی هر دو پوشش خوبی دارن و پایه SPF  دارن

کرم DD:

کرم DD ترکیبی از دو کرم CC و BB می باشد، نقش اصلی این کرم رفع چین و چروک و بهبود رنگ پوست صورت می باشد. کرم DD مخفف شده Dynamic Do-All می باشد، این کرم می تواند از نواحی حساس صورت شما به خوبی محافظت کند و بر خلاف دو مورد بالا این کرم از تنوع بسیار کمتری در برندهای آرایشی برخوردار است. کرم دی دی مثل یه ضد آفتاب قوی هستش با پوشانندگی فوق العاده و معمولا بافت سبک تری نسب به سی سی کرم داره و مثل کرم بی بی روشن کننده پوست و ضد چروک و پیری هستش.
تفاوت دی دی کرم با بی بی و سی سی اینه که هم برای پوست صورت خوبه هم بدن.


توصیه خوب :
کرم های بی بی برای افراد با پوست خشک تا معمولی
و کرم های سی سی برای افراد با پوست چرب
و کرم دی دی برای افراد با پوست خشک توصیه میشه

پرطرفدار ترین برندهای کرم CC و DD و BB :

  • اوریفلیم Oriflame
  • بی یلندا bielenda
  • سی گل seagull
سی سی کرم فارماسی بی بی کرم فارماسی بی بی کرم فلورمار بی بی کرم گارنیر سی سی کرم فلورمار مشاهده بیشترمشاهده کمتر

فهرست