فیلتر کن با

برند
جنسیت
رده سنی
نوع پوست
کارکرد برای پوست
نوع مو
کارکرد برای مو
مقدار
اسانس مشابه
SPF
قیمت
تومان تومان
فیلتر کردن محصولات
برگشت به آرایش صورت

کانتورینگ و هایلایت

قیمت و خرید کانتورینگ و هایلایت

کانتورینگ و هایلایت

کانتورینگ و هایلایت

کانتورینگ

از کانتورینگ برای ایجاد تعادل در صورت استفاده می کنند و با استفاده از آن می توانند عیب ها و نواقص صورت را برطرف کنند و با استفاده از کانتورینگ می توانیم نقاطی که میخواهیم کوچکتر به نظر برسند و یا حالت فرو رفتگی داشته باشند ایجاد کنیم. نقش هایلایت برخلاف کانتورینگ است، در واقع هایلایت در برجسته سازی و بزرگتر دیده شدن بعضی از نقاط صورت تاثیر بسیار زیادی دارد.

در حال حاضر رقابت بسیاری از برندهای بزرگ دنیا در طراحی پالت های کانتورینگ و هایلایت است که به صورت چند رنگ و تک رنگ به فروش می رسد. 

 

فرم های کانتورینگ

کانتورینگ به شکل های مختلفی از جمله پودری، کرم و مداد مات که با پوست شما دو درجه تفاوت دارد و تیره تر است در اختیار مشتری قرار می گیرد.

هایلایت

از هایلایت برای برجسته سازی استفاده می کنند، با استفاده از هایلایت می توانید گونه و بینی و لب را برجسته تر نشان دهید ممکن است برای افراد مبتدی این سوال مطرح شود که تاثیر هایلایت بر روی هریک از قسمت های صورت که بالاتر به آن اشاره کردیم به چه شکل است؟ در جواب به این سوال باید بگوییم که گونه ها برجسته، لب ها حجیم تر و بینی باریکتر و در نتیجه صورت کشیده تر خواهد بود.

نکته بسیار مهم در مورد هایلایت

سعی کنید در استفاده از هایلایت زیاده روی نکنید، زیرا استفاده بیش از آن نه تنها زیبایی آرایش شما را از بین می برد بلکه سادگی و برق صورت شما را نیز کم می کند. 

 

فرم های هایلایت

هایلایترها به 3 شکل مختلف در بازار یافت میشوند که عبارتند از:

هایلایتر مایع، پودری، کرمی و شما می توانید به سلیقه خود با هر کدام از این 3 نوع راحتتر بودید کار کنید و به زیبایی بیشتر آرایش خود کمک کنید.

از کدام رنگ هایلایتر بیشتر استفاده کنیم؟

در جواب به این سوال می گوییم که بهتر است از طیف رنگ هایی استفاده کنید که زرد مایل به سبز هستند علت انتخاب این رنگ این است که هر 3 رنگ نقره ای، طلایی و صورتی را در خود جا داده است و هماهنگی این رنگ با چهره های مختلف بیشتر است.


برای انتخاب کانتور و هایلایت دقت کنید رنگشون به پوست صورتتون بخوره و همونطور که اعلام شد بالاتر 2 تا 3 درجه اختلاف داشته باشه با رنگ پوستتون و اینکه بعد از استفاده روی صورتتون ماسیده نشده
کانتور کردن فرم های مختلف صورت با هم متفاوت است مثلا کانتور کردن صورت بیضی با صورت گرد روش های مختلفی دارد پس برای انجامش به فرم صورتتون دقت کنید


مراحل کانتور کردن صورت

1. کرم مرطوب کننده بزنید
2. با کرم پودری که به رنگ پوست تان نزدیک است پوست تان را پوشش دهید
3. زیر چشم، روی بینی، چانه و پیشانی را با کرم پودری که دو درجه از پوست تان روشن تر است هایلایت کنید
4. بالای پیشانی و زیر گونه ها را کمی تیره کنید
5. شروع کنید به محو کردن قسمت های مشخص شده

پرطرفدار ترین برندهای کانتورینگ و هایلایت :

  •  اوریفلیم Oriflame
  • مک MAC

خلاصه:

از کانتورینگ برای ایجاد تعادل در صورت استفاده می کنند و با استفاده از آن می توانند عیب های صورت را برطرف کنند و با استفاده از کانتورینگ می توانیم نقاطی که میخواهیم کوچکتر به نظر برسند و یا حالت فرو رفتگی داشته باشند ایجاد کنیم. نقش هایلایت برخلاف کانتورینگ است، در واقع هایلایت در برجسته سازی و بزرگتر دیده شدن بعضی از نقاط صورت تاثیر بسیار زیادی دارد.

کانتور فلورمار پالت کانتور دودوگرل مشاهده بیشترمشاهده کمتر
 کانتورینگ چیست؟

کانتورینگ یک روش آرایشی است که برای برجسته کردن ویژگی‌های چهره به کار می‌رود. با استفاده از این روش می‌توان شکل صورت را تغییر داده و ویژگی‌هایی مانند بینی، فک و گوش را برجسته کرد.

هایلایت چیست؟

هایلایت نوعی آرایش است که با استفاده از رنگ‌های روشن و براق برای برجسته کردن ویژگی‌های چهره استفاده می‌شود. این روش عمدتاً برای برجسته کردن قسمت‌هایی از چهره مانند بالای گونه‌ها، قوس سبیل، بینی و فوقانی لب‌ها به کار می‌رود.

آیا کانتورینگ و هایلایت برای همه افراد مناسب است؟

کانتورینگ و هایلایت برای همه افراد مناسب نیست. به عنوان مثال، افرادی که پوست حساس و یا مشکلات پوستی دارند، باید از این روش‌ها با احتیاط استفاده کنند. همچنین، افرادی که به دنبال یک آرایش طبیعی و ساده هستند، ممکن است این روش‌ها را ترجیح ندهند.

فهرست