فیلتر کن با

برند
جنسیت
رده سنی
نوع پوست
کارکرد برای پوست
مقدار
اسانس مشابه
SPF
قیمت
تومان تومان
فیلتر کردن محصولات
برگشت به پاک کننده های آرایشی

شیر پاک کن

قیمت و خرید شیر پاک کن

شیر پاک کن

از قدیمی ترین محصولات پاک کننده آرایش شیرپاک کن می باشد.محصولات آرایشی پوست صورت را کثیف کرده و منافذ را مسدود می کند.و با شستشو به دفعات می بایست آنها را پاک نمود. که حتی آب و صابون به تنهایی برای از بین بردن ذرات کافی نیست.شیرپاک کن ها غالبا به شکل روغن در آب استفاده می شوندو روغن موجود در این محصول از پارافین انتخاب می شود.

درصد وزن روغن 30 درصد و 70 درص وزن دیگر آب می باشد. شیرپاک کن ها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند.از این مواد علاوه بر پاک کننده آرایشیبرطرف کننده آلاینده های صورت نیز مورد استفاده قرار می گیرند.استفاده از صابون جهت پاک کنندگی صورت دارای معایب فراوانی می باشد از جمله :

از بین بردن چربی از روی سطح پوست

ایجاد خشکی برروی پوست

و همچنین قلیایی کردن سطح پوست

تاثیر روانی کف به عنوان پاک کننده

در نظر برخی کف در میزان پاک کنندگی ارتباط مستقیم دار، محصولی که با کف همراه نباشد از پاک کننده ها نیست. به این منظور جهت حس روانی لابراتورها فوم پاک کننده رو به بازار عرضه شد.که این محصول برای پاکسازی پوست نیازمند آب هستندو معایب و عوارض صابون رو ندارند.و در دو نوع حلال در چربی و آب می باشند. نوع حلال در چربی این فرآورده با حل کردن تمام ذرات خارجی ناشی از آلودگی و مواد آرایشی و نوع حلال در آب با شستشوی این رسوبات از سطح پوست پاک کنندگی رو از سطح پوست انجام می دهند واز بسته شدن منافذ پوست جلوگیری می کنند.

نحوه ی استفاده از پاک کننده ها

جهت استفاده مقداری از این محصول رو نوک انگشت  و یا بر روی پد پنبه ایی آغشته نموده و با مالیدن به صورت دورانی به صورت ملایم انجام می شود.این عمل را دو مرتبه در شبانه روز انجام دهید.

به این نکته می بایست توجه داشت که یک پاک کننده آرایش خوب تهیه نمایید.چرا که به نفع سلامت پوستمان می باشد.

برای پاک کردن چشم ها ه بسیار حساس هستند، از مواد پاک کننده مخصوص چشم که روغنی هستند  با حرکات ملایم استفاده کنید.

در صورتی که اهل آرایش نیستید با انجام این عمل ذر پایان روز آلودگی روزانه رو از سطح پوست پاک کردهو با این روش مانع از چرب شدن و جوش زدن پوست می شویم. 

فواید شیر پاک کن

مهم ترین ویژگی شیر پاک کن ها علاوه تمیز کردن پوست می توان به آبرسانی و ایجاد رطوبت اشاره نمود.از دیگر خواص این فرآورده باسازی پوست و از بین بردن سلول های مرده، سفید کننده پوست و تسکین دهنده پوست هایی که بر اثر آفتاب سوخته شده اند

تهیه شیر پاک کن مرغوب

در هنگام خرید به این نکته دقت داشته باشید که پاک کننده آرایش باشد.و برای پاک کردن چشم هم حتما از پاک کننده های چشم استفاده کنید.شیر پاک کن های چند منظوره نیز جهت پاک کردن پوست صورت لب و چشم می باشند.

شیر پاک کن گارنیر مشاهده بیشترمشاهده کمتر
شیر پاک کن چیست ؟

شیر پاک کن یکی از محصولاتی است که باید در روتین پوستی خود استفاده کنید، شیرپاک کن ها چربی های ضروری پوست را از بین نبرده و به دلیل داشتن ویتامین E  و جوجوبا که حاوی آنتی اکسیدان است، رادیکال های آزاد پوست را از بین برده و از چین چروک جلوگیری می کند، شیر پاک کن ها دارای خاصیت آبرسانی بوده و با عث افزایش رطوبت پوست می شود.

چگونه از شیر پاک کن استفاده کنیم ؟
 1. ابتدا دست‌هایتان را به صورت کامل با آب و صابون بشویید تا آلودگی را از این طریق به شیر پاک کن و باالطبع به پوستتان انتقال ندهید
 2. شیر پاک کن را روی دستتان اسپری کنید و دستتان را کمی به هم بمالید تا بصورت یکنواخت آن را پخش کرده و همچنین کمی ماده را گرم و آماده مالیدن روی صورتتان کنید.
 3. با فشار اندک شیر پاک کن را روی صورت و گردن بمالید و سپس دستتان را بردارید و 10 ثانیه صبر کنید تا به خرد پوستتان برود
 4. به صورت آرام چند ضربه به صورتتان بزنید تا شیر پاک کن به طور کامل به منافذ پوست صورتتان نفوذ کند تا بتواند آلودگی‌هایی که در منافذ وجود دارند را نیز از بین ببرد.
 5. حال به نرمی تمامی پوست صورتتان را ماساژ دهید، اینکار باعث می‌شود تا شیر پاک به مناطقی که آرایش در آن‌ها گیر می‌افتد مانند چین و چروک‌ها، گودی چشم و… نفوذ کرده و آن‌ را از بین ببرد
 6. حال باید شیر پاک کن را از روی صورتتان پاک کنید. برای این کار می‌توانید از آب نسبتاً گرم، حوله و یا دستمال نرم و مرطوب استفاده کنید.
چه زمانی از شیر پاک کن استفاده کنیم ؟
 • پاک کردن آرایش از چشم و صورت
 • پاک کردن و شستشوی مداوم صورت برای از بین بردن چربی و تعرق
 • از بین بردن آلودگی‌های محیطی نشسته بر روی پوست
 • پاک کردن کرم، پنکک و … (آرایش صورت)
 • پاک کردن ریمل، خط چشم و … (آرایش چشم)
چگونه شیر پاک کن بسازیم؟
 1. مقداری شیر را با استفاده از پنبه و یا دستمال بر روی صورت بمالید سپس بعد از 5 دقیقه صورت را با آب گرم بشویید.
 2. مقادیر مساوی از شیر و عسل را با یکدیگر مخلوط کنید تا مخلوطی خمیری شکل به دست بیاید. سپس مخلوط را بر روی پوست بمالید و پس از 5 دقیقه پوست را با آب گرم بشویید.
 3. سفیده تخم را هم بزنید سپس بر روی پوست صورت بمالید و پس از 5 دقیقه پوست را با آب گرم بشویید.
آیا میتوان از شیر پاک کن به جای صابون استفاده کرد؟

در نظر داشته باشید که آب سخت نمی تواند صابون را به خوبی حل کند و صابون روی پوستتان بصورت نقاط سفید رنگ باقی می ماند.اما شیر پاک کن یک تمیز کننده پوستی ملایم است که به علت ترکیبات استفاده شده در آن، پوست بطور موثری تمیز شده و روغن های طبیعی پوست را از بین نمی برد بلکه رطوبت پوست را افزایش می دهد.

فهرست