فیلتر کن با

برند
جنسیت
رده سنی
نوع پوست
کارکرد برای پوست
تعداد در بسته
مقدار
اسانس مشابه
SPF
قیمت
تومان تومان
فیلتر کردن محصولات
برگشت به محصولات بدن

دئودورانت و ضد تعریق

قیمت و خرید دئودورانت و ضد تعریق

احساس تازه بودن در تمام طول روز با محافظت مناسب از زیر بغل شروع می شود. زیباما می تواند به شما کمک کند با داشتن تعداد زیادی از دئودورانت ها و ضد تعریق ها برای آقایان و خانم ها که به صورت آنلاین و فروشگاهی موجود است ، بهترین راه حل برای کنترل بوی بدن را پیدا کنید. با مجموعه ای از رایحه ها و فرمولاسیون ها ، ما برای هر نیاز چیزی ارائه می دهیم.

ضد تعریق چیست؟

ضد تعریق نوعی محافظ زیربغل است که میزان تعریق شما را کاهش می دهد. بیشتر این محصولات حاوی نمک های آلومینیوم هستند که مجاری آزاد کننده تعریق را مسدود می کنند.

تفاوت بین دئودورانت و ضد تعریق چیست؟

دئودورانت حاوی موادی است که بوی بد را خنثی یا پنهان می کند. این به شما کمک می کند تا در طول روز بوی تازه تری داشته باشید اما از تعریق شما جلوگیری نمی کند.

ضدعرق ها با کاهش میزان ترشح عرق از مجاری در ناحیه زیر بغل ، برای ایجاد خشکی پوست در زیر بغل و کار آنها ساخته شده است.

بسیاری از محصولات محافظ زیربغل با ترکیب ترکیبات دئودورانت و ضد تعریق باعث کاهش بو و رطوبت همزمان می شوند.

چه نوع محافظتی در زیر بغل برای تعریق شدید بهتر است؟

محصولات قدرت بالینی مخصوصاً برای کسانی که به شدت عرق می کنند و هنوز هم هنگام استفاده از محافظت منظم از زیر بغل ، بوی بدن یا رطوبت بدن را دارند ، فرموله می شوند. این ضد تعریق ها و دئودورانت ها حاوی غلظت بیشتری از مواد فعال نسبت به محافظت از زیر بغل هستند.

انواع مختلف محصولات خوشبو کننده و ضد تعریق

استفاده از دئودورانت اسپری ساده است ، زیرا در یک قوطی آئروسل یا بطری اسپریتز وجود دارد. نکته منفی این محصولات این است که کنترل برنامه کاربردی آن دشوار است.

دئودورانت ها و ضدعرق های استیک ، رول و ژل همگی مستقیماً روی پوست قرار می گیرند و امکان کنترل بیشتر را می دهند.

فرمول های رول شده به صورت مایعات سر می خورند و سپس به سرعت خشک می شوند.

دئودورانت های استیک دارای قوام خامه ای هستند که در طول روز ادامه می یابد.

ژل ها نسبت به مایعات سبک تر و ضخیم تر از مایعات رول هستند. آنها یک پوشش براق و لغزنده را پشت سر می گذارند. بسیاری از ژل ها برای فواید ضد لک شفاف هستند.

لکه های خوشبو کننده

انواع مختلفی از دئودورانت و ضد تعریق می توانند لباس ها را لکه دار کنند و آثار سفید رنگی روی پارچه ها برجای بگذارند. برای جلوگیری از این مشکل ، به دنبال ژل ها و مواد جامد شفاف باشید. بسیاری از مارک ها خوشبو کننده و ضد تعریق شفاف در فرمولاسیون برای مردان و زنان ارائه می دهند.

محافظت زیر بغل برای پوست حساس

تعدادی از مواد رایج موجود در محصولات محافظتی زیر بغل می توانند واکنش های آلرژیک یا حساسیت بیش از حد ایجاد کنند. اگر از پوست حساس رنج می برید ، با پزشک خود درمورد اینکه کدام نوع فرمول مناسب شماست صحبت کنید. به طور معمول ، محصولات بدون آلومینیوم ضد آلرژی که بدون رایحه و عطرهای مصنوعی ساخته می شوند ، برای زیر بغل های حساس و حساس به آلرژی بهترین در نظر گرفته می شوند.

گزینه های طبیعی

دئودورانت طبیعی محافظ زیر بغل است که بیشتر از مواد شیمیایی مصنوعی از مواد موجود در طبیعت ساخته می شود. دئودورانت کریستال یک گزینه طبیعی محبوب است که از نمک های معدنی برای مقابله با باکتری های ایجاد کننده بو استفاده می کند. افرادی که در تلاشند مقدار مواد شیمیایی روزانه خود را کاهش دهند یا به مواد ترکیبی حساس هستند ، ممکن است خوشبوکننده طبیعی را ترجیح دهند.

محصولاتی برای انواع دیگر بوی بدن

تعدادی از محصولات بوی بدن وجود دارد که می توانند علاوه بر زیر بغل ، در مناطقی نیز استفاده شوند. پودرهای بدن می توانند روی پوست غبار گرفته شوند تا عرق را جذب کرده و بوها را خنثی کنند. همچنین اسپری هایی برای مقابله با بو و بو در بدن در مناطق صمیمی موجود است.

به طور کلی دئودورانت برای رفع بوی بد بدن ناشی از عرق کردن استفاده می شود، دئودورانت ها در انواع اسپری، مام رول، مام استیک یا همان مام صابونی و بادی اسپلش و بادی پرفیوم عرضه شده اند.

ضدتعریق ها معمولا برای زیربغل استفاده می شوند و دئودورانت ها برای تمامی نواحی بدن هم استفاده می شوند.

تفاوت ضدتعریق ها و عطرها چیست؟

مسئله اصلی تفاوت در قیمت های این دو است، عطر ها به دلیل داشتن غلظت بالا گران تر و البته ماندگار بیشتری دارند، ضدتعریق ها با ایجاد پوششی از تعریق جلوگیری می کنند و در عین حال رایحه مناسبی نیز دارند.

برای انتخاب بهترین ضدتعریق و دئودورانت چند نکته نیاز است که بدانید.

مام های رولی پس از استفاده احساس خیسی می دهند که شاید آزار دهنده باشد

مام های استیک یا صابونی حس خیلی ندارند ولی ممکن است اثر آن ها روی لباس بماند.

بهترین و البته گران ترین دئودورانت و ضدتعریق اسپری ها هستند که معایب این دو را ندارند.

دئودورانت رفع کننده بوی بد بدن بوده و آنتی باکتریال است.

نکات آخر:

حتما پس از حمام از دئودورانت استفاده کنید تا اثر بخشی داشته باشد چون غدد بعد از شستشو باز بوده و استفاده از ضدتعریق باعث بستنه شدن غدد تعریق می شود.

حتما و فقط بر روی پوست سالم استفاده کنید و به هیچ عنوان روی پوست خراشیده و زخم استفاده نشوند.

پیشنهاد می شود از ضدتعریق برای کودکان استفاده کنید تا غدد کودک به طور طبیعی فعالیت کند.

اسپری بدن مام رول مام صابونی (استیک) بادی اسپلش کرم ضد تعریق اسپری بدن کودک دئودورانت زنانه دئودورانت مردانه مشاهده بیشترمشاهده کمتر

فهرست