فیلتر کن با

برند
جنسیت
رده سنی
تعداد در بسته
مقدار
درپوش
قیمت
تومان تومان
نوع خمیردندان
تمیز کننده زبان
برس مسواک
فیلتر کردن محصولات
برگشت به بهداشت دهان و دندان

مسواک

قیمت و خرید مسواک

مسواک زدن ممکن است تاکنون احساس طبیعت دوم را داشته باشد ، اما پیشرفت هایی مانند مسواک برقی ، مواد سر مسواک و سایر محصولات با تکنولوژی پیشرفته در واقع روش تمیز کردن دندان های مردم را تغییر داده است.

کارهای زیادی وجود دارد که می توانید در خانه برای مراقبت از دندان های خود در بین ویزیت های دندانپزشکی انجام دهید ، و اگر قرار ملاقات دندانپزشکی خود را به دلیل نگرانی از COVID-19 به تعویق می اندازید (نباید این کار را انجام دهید زیرا مطب های دندانپزشکی در حال پاکسازی و اقدامات ایمنی هستند شرح داده شده توسط ADA) ، تمرکز بر ماندن در بالای نخ دندان ، مسواک زدن دو بار در روز و موارد دیگر بسیار مهم است. 3

مسواک زدن صحیح دندان ها (دو بار در روز) خطر ورم لثه ، پوسیدگی دندان و سایر بیماری های دهان را کاهش می دهد. اما یافتن مسواک مناسب باعث می شود که این احساس خیلی کمتر به یک وظیفه احساس شود و بیشتر به یک روال لذت بخش و مراقبت از خود شباهت داشته باشد. طبق انجمن دندانپزشکی آمریکا ، هر دو مسواک برقی و دستی برای تمیز کردن دندان های شما به همان اندازه کار می کنند ، اگر از آنها به طور م usingثر استفاده می کنید (دو بار در روز و هربار دو بار در هر زمان) .4

Parker Mitchell ، دندانپزشک مستقر در آریزونا ، D.M.D. می گوید ، انتخاب مسواک مناسب برای شما ، مانند انتخاب گزینه برقی ، "می تواند تمیز کردن را هیجان انگیزتر کند." با این حال ، استفاده از هر مسواک به کاهش خطر ابتلا به بیماری دهان یا مشکلات دهان و دندان کمک می کند. در اینجا همه مواردی است که شما باید هنگام انتخاب گزینه مناسب برای خود در نظر بگیرید ، خواه خرید بچه ها باشید ، هم بند داشته باشید ، هم سعی کنید بهترین مواد مویی را بفهمید و موارد دیگر.

ملاحظات کلیدی:

قیمت

مسواک ها نباید بانک را بشکنند. اکنون حتی گزینه های برقی از هر زمان دیگری مقرون به صرفه هستند. دکتر میچل می گوید: "قیمت هر قطعه مسواک دستی عالی 5 تا 10 دلار است." "بسیاری از مسواک های برقی وجود دارد که از 30-250 دلار متغیر است. من به بیمارانم توصیه می کنم 60 دلار برای برق یا 5-10 دلار برای برس دستی هزینه کنند. "

همچنین ممکن است بخواهید هنگام انتخاب خود محیط را در نظر بگیرید. اگر با مسواک برقی بروید ، به مرور زمان ضایعات پلاستیکی کمتری تولید خواهید کرد. با این حال ، امروزه گزینه های زیست تخریب پذیر زیادی برای مسواک دستی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

مواد

به طور سنتی ، مسواک های دستی از دسته های پلاستیکی و نایلون روی سر برس ساخته می شدند. امروزه ، گزینه های بهتری برای انتخاب وجود دارد. هنگام خرید برس دستی ، به دنبال دسته های برس باشید که زیست تخریب پذیر باشند. آنهایی که از نشاسته ذرت غیر GMO یا حتی بامبو ساخته می شوند. 5 هر دو گزینه های سازگار با محیط زیست هستند.

زغال چوب ماده دیگری است که در بازار مراقبت از دهان و دندان ، مسواک ، خمیر دندان و موارد دیگر بخار می بخشد. شان فلین ، DDS و رئیس دندانپزشکی در BURST Oral Care می گوید: "مسواک های ذغالی در حال حاضر مد هستند ، اما در واقع برای سلامت دهان و دندان ما مفید هستند." "شناخته شده است که زغال چوب ناخالصی ها را پاک می کند و دندان های شما را تمیز و تمیز نگه می دارد." برخی مطالعات همچنین نشان می دهند که در از بین بردن لکه های زرد دندان موثر است

دکتر میچل می گوید ، زغال فعال موجود در موی مسواک "قبل از جذب بدن به سموم و مواد شیمیایی مضر متصل می شود." وی افزود: "آنها همچنین مقدار کمی سایش را برای صیقل دادن دندان ها ، از بین بردن پلاک ها و حساب های مضر فراهم می کنند. این می تواند منجر به لبخند روشن تر و سفیدتری شود. برای دندان های شما خوب است که این نوع مالش و قرار گرفتن در معرض آنتی توکسین را داشته باشند. " گزینه های دستی و الکتریکی زیادی وجود دارد که از زغال در موها استفاده می کند.

راحتی در استفاده

مسواک های دستی کاملاً رو به جلو هستند ، اگرچه برخی از آنها ممکن است مسواک های برقی را راحت تر استفاده کنند و برای بچه ها ممکن است مسواک زدن را جذاب تر کند. اکثر مسواک های برقی کنترل ساده با یک دکمه دارند و با لرزش یا خاموش شدن به شما اطلاع می دهند که برای مدت زمان مشخصی (به طور معمول دو دقیقه) مسواک زده اید تا به یک تمیز کردن مطلوب برسید.

اگر گزینه الکتریکی را انتخاب می کنید ، ممکن است بخواهید برای اشتراک به موقع سر جایگزین ثبت نام کنید تا واقعاً حدس مسواک زدن را بردارید. اگر نمی خواهید بیش از نیاز خود به فکر مراقبت از دهان و دندان بپردازید ، حمل خودکار این سرهای جایگزین به خانه شما می تواند کمک بزرگی باشد.

اگر نگران از بین بردن خطوط لثه یا التهاب لثه هستید ، دکتر فلین توصیه می کند که بیماران هنوز هم می توانند از مسواک برقی استفاده کنند ، اما به گزینه های تنظیم کننده توجه کنند. وی می گوید: "اگر بیمار از فشار بیش از حد به بافت لثه بترسد ، معمولاً تنظیم كندتری انجام می شود." "هنگامی که دچار رکود اقتصادی لثه می شوید ، لثه های شما تا حدی عقب می روند که ریشه آنها شروع می شود.

نتیجه

باز هم ، انتخاب برس دستی یا برقی کاملاً به خود شما بستگی دارد و گرچه ممکن است متخصصان گزینه مورد علاقه خود را داشته باشند ، اما اتفاق نظر کلی این است که کاملاً به عهده مصرف کننده است و هر دو در صورت استفاده صحیح از بیماری لثه و التهاب لثه جلوگیری می کنند.

بسته به آنچه که به دنبال آن می گردید ، بسیاری از گزینه های اساسی و بدون هیچ زحمتی برقی وجود دارد که می توانید با قیمت مناسب شروع کنید. برس های دستی نیز در سال های اخیر توسعه یافته اند. اکنون می توانید گزینه های سازگار با محیط زیست را که از مواد بازیافتی ، نشاسته ذرت قابل تجزیه زیست و غیره ساخته شده اند ، بدست آورید ، و بیشتر ثابت کنید که هر گزینه ای که متناسب با نیازهای شما به دنبال آن باشید ، وجود ندارد.

اطمینان حاصل کنید که برای مسواک زدن به بخشی از برنامه روزمره سلامتی خود احتیاج دارید زیرا نادیده گرفتن بهداشت دهان و دندان می تواند به موارد بسیار بزرگتری مانند بیماری های دهان ، بیماری های کلیوی یا حتی بیماری های قلبی کمک کند. سلامت دهان شما به همان اندازه سلامت قلب شما مهم است ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که هرگز آن را ماندگار نکنید.

مسواک پنبه ریز مسواک ریجوی مسواک سیگنال مسواک کانفیدنت مسواک آل وایت مسواک پاپیتال مسواک بی بی لند مسواک پاتریکس مسواک اورال بی مشاهده بیشترمشاهده کمتر
مسواک مناسب چیست ؟

پیش از هرچیزی باید توجه داشت که مسواک مناسب، به مسواکی گفته می شود که به دندان های عقبی دسترسی کامل داشته و امکان حرکت دادن آن در دهان برایمان آسان باشد. مسواک خوب، بوی بد دهان را از بین برده و قادر به تمیز نمودن جرم های سطحی دندان ها به ویژه قسمت پشتی دندان ها نیز می باشد.

انواع مسواک چیست ؟

مسواک های موجود در بازار بر اساس نوع دندانه ها و الیافشان به سه گروه نرم، سخت و متوسط تقسیم بندی می شوند.

زاویه مسواک چه اهمیتی در انتخاب آن دارد ؟

انتخاب زاویه در مسواک بسیار مهم بوده و از ویژگی های قابل توجه آن به شمار می آید. برخی مسواک ها کاملا زاویه دار و اصطلاحا کج بوده و هنگام استفاده امکان حرکت آسان و روان را فراهم خواهند آورد، از این رو در تهیه و انتخاب مسواک و زوایای آن نیز محتاط بوده و طرز استفاده صحیح و اصولی از مسواک زاویه دار را از دندانپزشک خود جویا شوید.

برای ترغیب کودکان از چه مسواکی باید استفاده کرد؟

 اگر به دنبال ترغیب کودکان برای مسواک زدن هستید، توصیه می شود از مسواک های شکل دار عروسکی و کارتونی استفاده نموده و در انتخاب الیاف آن نیز توجه کافی داشته باشید.

آیا استفاده از نخ دندان ضروری است ؟

مسواک زدن تنها بعضی از سطوح دندانی را تمیز می کند. اما یکی از مهمترین جاهایی که باکتری ها تجمع کرده و پوسیدگی شروع میشود مناطق بین دندان هاست.موهای مسواک آن قدر ظریف نیستند که به داخل فضای بین دندانی وارد شده و آنجا را تمیز کنند.بنابراین لازم است که به کمک نخ دندان ظریف سطوح بهم چسبیده دندانها را پاکیزه کنیم.

فهرست