فیلتر کن با

برند
جنسیت
رده سنی
نوع پوست
کارکرد برای پوست
نوع مو
کارکرد برای مو
مقدار
اسانس مشابه
SPF
قیمت
تومان تومان
فیلتر کردن محصولات
برگشت به آرایش صورت

فیکساتور

قیمت و خرید فیکساتور

فیکساتور

فیکساتور و کاربرد آن

فیکساتور می تواند در دوام آرایش تاثیر بسیار بالایی داشته باشد به گونه ای که آرایش را تا ساعت ها تازه و دست نخورده نگه می دارد، فیکساتور توانسته خود را به یکی از مهم ترین لوازم آرایشی تبدیل کند. از فیکساتور برخلاف پرایمر در آخرین مرحله آرایش استفاده می کنند، این محصول به دو شکل پودری و اسپری در بازار وجود دارد. فیکساتور یک محصول تکمیل کننده است . شما بدون استفاده از فیکساتور هم آرایش کاملی دارید اما استفاده از فیکساتور دوام آرایش شما را بیشتر میکند و مانع عرق کردن و چرب شدن پوست میشود .

 

انواع فیکساتور

 • اسپری فیکساتور
 • پودر فیکس

اسپری فیکساتور و نحوه استفاده از آن

بعد از تکمیل آرایش، اسپری را به خوبی تکان دهید و آن را با فاصله 20 الی 25 سانتی متری صورت خود قرار دهید. دقت داشته باشید که چشمان خود را ببندید و فیکساتور را با نوشتن دو حروف X و T بر روی صورت خود اسپری کنید، چند دقیقه صبر کنید تا کاملا خشک شود. لازم به ذکر است که استفاده از این نوع فیکساتور برای افراد مبتدی بسیار راحت تر از نوع پودری می باشد.

دقت در انتخاب اسپری فیکساتور

همه افراد از لحاظ جنس و رنگ پوست با یکدیگر تفاوت دارند و در انتخاب این محصول مانند دیگر لوازم آرایشی باید دقت بسیار بالایی داشت که کاملا با پوست شما هماهنگ باشد.

 • افرادی که دارای پوست خشک می باشند: سعی کنند از اسپری هایی استفاده نکنند که الکل دارند، زیرا الکل پوست را بسیار خشک تر می کند و تحریک و حساسیت پوست را بیشتر می کند. این دسته از افراد بهتر است به سمت فیکساتور هایی بروند که حاوی مرطوب کننده هستند زیرا باعث آبرسانی و رطوبت به پوست میشوند.
 • افرادی که دارای پوست چرب می باشند: این دسته از افراد بهتر است به سمت اسپری اویل فری یا بدون چربی بروند، این اسپری منافذ باز پوست را نمی بندد در نتیجه احتمال ایجاد جوش را به صفر می رساند.

  توجه به شرایط آب و هوا در انتخاب فیکساتور مناسب بسیار مهم است
 • اگر نمیخواهید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و قرار است در فضای باز و زیر نور آفتاب باشید میتوانید اسپری فیکساتوری را انتخاب کنید که حاوی ضد افتاب است .
 • اگر آب و هوای منطقه شما خشک است یا در فصل زمستان هستید و احتمال دارد که پوست شما خشک شود میتوانید اسپری فیکساتوری را انتخاب کنید که حاوی ضد مرطوب کننده است که هم از آرایش شما محافظت میکند و هم با خنثی کردن اثر بادهای سرد پوست شما را مرطوب نگه میدارد.


کاربردهای دیگر اسپری فیکساتور:

 • مرطوب کردن پد و اسفنج کرم پودر : زمانی که میخواهید کرم پودر را با پد یا اسفنج  استفاده کنید میتوانید آنها را به جای آب با اسپری فیکساتور مرطوب کنید که در این صورت ترکیب کردن کرم پودر روی صورت راحت تر انجام شده و پوشش یکنواخت تری ایجاد میکند .

 • ضد آفتاب : برخی از اسپری های فیکساتور حاوی ضد آفتاب هستند و در حدود ۵۰ دارند که با استفاده از آنها شما نیاز به ضد آفتاب ندارید .

 • تثبیت سایه چشم : براش سایه چشم را در سایه چشم بزنید و بعد روی آن کمی از اسپری فیکساتور بزنید و استفاده کنید در ابتدا سایه حالت مرطوب دارد ولی بعد از خشک شدن ظاهر جذابی پیدا میکند با این ترفند سایه چشم شما خودنمایی و دوام بیشتری دارد  

 
فیکساتور پودری:

پودر فیکس را بهتر از در انتهای آرایش با یک براش خوب استفاده کنید .پودر را با براش برداشته و به آرامی روی پوست بمالید . پودر فیکس مانع بازتاب نور از چهره شما می شود . از پودر به مقدارزیاد استفاده نکنید  زیرا سخت روی پوست شما ترکیب شده و ظاهر ناخوشایندی به وجود می آورد.

بهترین برند های فیکساتور :

 • اوریفلیم Oriflame
 • مک MAC
 • ویشی VICHY

خلاصه:

فیکساتور می تواند در دوام آرایش تاثیر بسیار بالایی داشته باشد به گونه ای که آرایش را تا ساعت ها تازه و دست نخورده نگه می دارد، فیکساتور توانسته خود را به یکی از مهم ترین لوازم آرایشی تبدیل کند. از فیکساتور برخلاف پرایمر در آخرین مرحله آرایش استفاده می کنند، این محصول به دو شکل پودری و اسپری در بازار وجود دارد.

فیکساتور  فلورمار مشاهده بیشترمشاهده کمتر
فیکساتور از چه برندی موجود است ؟

فیکساتور از برند آر تی اس موجود است 

فیکساتور آر تی اس دارای چه حجمی می باشد ؟

فیکساتور آرتی اس 20 گرمی می باشد 

کاربرد فیکساتور در آرایش صورت چیست ؟

فیکساتور در میکاپ مات کننده است و باعث ماندگاری بیشتر آرایش می شود 

فهرست