درمان وزوز گوش و رهایی از آن

درمان وزوز گوش و رهایی از آن

درمان وزوز گوش و رهایی از آن

اغلب کسانی که از وزوز گوش رنج می برند مشکل خود را بخشی از زندگی شان می پندارند. از آنجا که غالب مبتلایان، شدن وزوز را در حدی نیست که مداخله یا درمان پزشکی داشته باشد، در نتیجه بیشتر افراد در جستجوی راهکاری غیرپزشکی برای از وزوز هستند.

اگرچه این راهکارها در افراد مختلف، متغیر است. در ادامه برخی متخصصان به رایجترین راهکارهای معرفی شده برای کاهش وزوز گوش می پردازند.

چطور از وزوز گوش رها شویم؟

از آنجا که هیچ درمان قطعی برای وزوز وجود ندارد، متخصصان تلاش کرده اند روش هایی را برای تحمل آسان تر وزوز یا رهایی از برخی نشانه های آزار دهنده آن معرفی می کنند. ابزارهای کاهنده نویز یکی از این روش هاست که موجب کاهش زنگ زدن در گوش می شود. در این ابزارها یک پوشاننده ( مولد نویز ) در گوش قرار می گیرد و ضمن تولید صدایی ممتد و آهسته، باعث کاهش شنیدن وزوز در گوش می شوند. این ابزار به استفاده کننده می آموزد تا از تمرکز بر صدای وزوز خودداری کند. یکی دیگر از راهکارهای موجود نیز درمان وزوز به شیوه باز آموزی (TRT) است که به منظور آموزش بیمار برای نادیده گرفتن صدای وزوز گوش بکار می رود.

در این روش، اغلب از یک مولد نویز سفید برای تولید اصوات محیطی استفاده می شود و از این طریق، صدای وزوز کم اهمیت تلقی خواهد شد.

در برخی افراد، ارتقای عمومی سلامت و بهبود شرایط جسمی منجر به کاهش وزوز گوش می شود. کنترل فشار خوش، کاهش استرس و فشارهای عصبی و نیز کاهش مصرف کافئین از جمله موارد موثر در ارتقای سلامت عمومی هستند. از آنجا که موارد مذکور می توانند منجر به تحریک سیستم بدنی شوند، بنابراین امکان افزایش وزوز گوش نیز وجود خواهد داشت. استفاده از روش های مراقبه و آرام سازی هم در سازگاری با وزوز گوش موثر است. در این روش ها، از تجسم و شل کردن عضلات به منظور آرام سازی فرد استفاده می شود.

مقاله مرتبط:  چگونه لوازم آرایشی را انتخاب و خرید کنیم؟ واتر پروف !!!!

لینک کوتاه :

اطلاع از جدیدترین مطالب کاربردی در کانال تلگرام زیباما مگ |

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *