تفاوت بوتاکس مو و کراتین مو

تفاوت بوتاکس مو و کراتین مو

بوتاکس مو کمپانی ایتالیایی فنتسی لوک، بافت های آسیب دیده مو-ناشی از حرارت سشوار و اتو مو، دکلره و سایر مواد شیمیایی را احیاء می کند.

در واقع می توان گفت هدف اصلی بوتاکس مو، حجم دهی و احیاکنندگی تارهای نازک و ضعیف شده مو ناشی از آسیب دیدگی آن است. بدلیل اینکه در حین فرآیند بوتاکس، فضاهای خالی ایجاد شده بر روی لایه خارجی مو پر شده، مو در تمامی قسمت ها ضخامت یکسانی پیدا می نماید و در نتیجه آن موی شما پر حجم تر دیده می شود.

بوتاکس مو علاوه بر احیاء موهای سوخته و آسیب دیده، وز ناشی از آسیب دیدگی مو را تا حد بسیار زیادی برطرف می نماید. بنابراین می توان گفت بوتاکس مو، تا حدودی خاصیت صاف کنندگی مو را نیز بر عهده دارد. عمل بوتاکس مو، بسته به میزان آسیب دیدگی مو معمولا باید در چند نوبت انجام شود تا عمل احیاء به خوبی انجام شود.

کراتینه کردن مو یکی از روش های رایج صاف کردن مو و بر طرف کردن وزوز موها است و اصطلاحا به آن “صاف کننده، معجزه گر” لقب داده می شود. در واقع این روش را به عنوان نوعی متد طبیعی برای صاف کردن مو به کار می برند، در حالی که مواد شیمیایی مضری برای انجام آن به کار می رود.

کراتین در واقع پروتئین اصلی موجود در مو، دندان و ناخن ها است و باعث صاف شدن و درخشندگی موها می گردد.

در افرادی که موهای فر یا وز دارند، این پروتئین به میزان کافی جهت نرم کردن ساختمان مو وجود ندارد. کراتینه کردن مو عمدتا با جایگزین کردن محتوای کراتین مو عمل می کند.

مقاله مرتبط:  روغن آرگان ، ویژگی ها و تاثیرات آن

کراتین لازم جهت این امر از منابع حیوانی یا سایر منابع طبیعی تامین می شود. در طی این عمل، محصول کراتین بر روی مو مالیده می شود و سپس توسط یک سشوار داغ جذب مو می شود. جهت انجام این روش صاف کردن مو، پوشاندن کوتیکول مو با کراتین و کاربرد نرم کننده داخل مو لازم است.


لینک کوتاه :

اطلاع از جدیدترین مطالب کاربردی در کانال تلگرام زیباما مگ |

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *