التهاب لثه چیست؟

التهاب لثه چیست؟

التهاب لثه فرم بسیار شایع و ابتدایی بیماری لثه است که باعث قرمز شدن، تورم و خونریزی لثه ها در حین مسواک زدن و یا نخ دندان کشیدن، می شود. در این بیماری گرچه لثه ها ملتهب و تحریک پذیر می شوند ولی دندان ها در جای خود محکم بوده و بافت و استخوان دچار صدمه و التهاب نشده است.
علت بروز و وخیم شدن التهاب لثه عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و ایجاد پلاک است. حتی در صورت رعایت اصول بهداشتی باز هم احتمال بروز التهاب لثه در نواحی غیر قابل دسترس شیار لثه و یا بین دندان ها وجود دارد. این در حالی است که تحقیقات نشان داده اند بعضی از افراد به صورت ژنتیکی نسبت به بروز التهاب لثه مستعد هستند. اگر التهاب لثه درمان نشود می تواند به نوع جدی تری از بیماری لثه تبدیل گردد.

پریودونتیت

التهاب لثۀ درمان نشده به بیماری پریودونتیت منجر می گردد به همین دلیل به آن بیماری لثۀ پیشرفته نیز گفته می شود. در این بیماری، لثه و استخوان فک تحلیل رفته و از دندان جدا می شوند به این ترتیب مکانی برای تجمع باکتری و جرم و ایجاد عفونت فراهم می شود. باکتری تجمع یافته در موضع خود باعث تحلیل بیشتر استخوان نگه دارندۀ دندان می شود.
پریودونتیت دلیل اصلی افتادن دندان در بزرگسالان است.

روش های کاربردی درمان التهاب لثه در خانه

با وجودی که تمیز نمودن شیار لثه ها توسط دندانپزشک اقدام درمانی بسیار مناسبی است، ولی از آنجاییکه التهاب لثه نوع خفیف بیماری لثه است، همیشه احتیاجی به مراجعه به پزشک نیست. راه های درمانی بسیار موثری برای درمان التهاب لثه در خانه وجود دارد.
بهترین راه درمان التهاب لثه آغاز یک رژیم بهداشتی جامع است. انواع مختلفی از محصولات بهداشتی دهان و دندان می توانند با همکاری یکدیگر التهاب لثه را به سرعت درمان نمایند. رژیم بهداشتی Oral B PRO-EXPERT با به کار گیری محصولات و ابزار بسیار موثر، روشی بسیار مناسب جهت درمان التهاب لثه فراهم می آورد.

مقاله مرتبط:  درمان واریس با کمترین عوارض

رژیم بهداشتی Oral B  برای درمان التهاب لثه

Oral B مفتخر است که محصولات جدید بالینی PRO-EXPERT SYSTEM را برای التهاب لثه معرفی نماید. مطالعات بالینی تاثیر این محصولات را در حذف التهاب لثه ثابت نموده است. تاثیر این سیستم در بهبود التهاب لثه در عرض ۴ هفته و ریشه کنی بیماری در عرض ۶ هفته از نظر بالینی اثبات شده است.

PRO-EXPERT SYSTEM مخصوص التهاب لثه، چرخۀ التهاب و خونریزی لثه را در بیماران مبتلا به التهاب لثۀ خفیف و متوسط می شکند. این سیستم شامل محصولات زیر است:

  • خمیر دندان Oral B PRO-EXPERT Gum protection حاوی فلویورید قلع پایدار شده. این خمیردندان علاوه بر اینکه مانند سایر خمیردندان های اورال بی محافظت کاملی در مقابل پوسیدگی، پلاک، جرم، رنگدانه و بوی بد دهان ایجاد می نماید به علت دارا بودن فلویورید قلع پایدار با خاصیت ضد باکتریایی بالا، بالاترین میزان محافظت را در برابر پلاک باکتریایی، عامل اصلی ایجاد التهاب لثه، دارد. علاوه براین قلع موجود در این خمیردندان در دهانۀ توبول های عاج دندان رسوب نموده و حساسیت دندانی را نیز کاهش می دهد.
  • دهان شویۀ Oral B Pro Expert Multi Protection حاوی ستیل پریدینیوم کلراید (CPC) که ۹۹% باکتری ها را از بین می برد.
  • مسواک برقی Oral-B® ProfessionalCare® ۳۰۰۰  با حرکت نبضی- چرخشی به همراه سنسور فشار و سیستم پالسی برای نشان دادن زمان مناسب برای مسواک زدن یک چهارم فک.
  • نخ دندان Oral B Essential

لینک کوتاه :

اطلاع از جدیدترین مطالب کاربردی در کانال تلگرام زیباما مگ |

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *